У посібнику "Основи ЕКГ" висвітлено принципи застосування ЕКГ для діагностики захворювань серцево-судинної системи. Видання може використовуватися як вступна частина до вивчення ЕКГ для тих, хто тільки починає знайомитися з цим методом діагностики. На прикладі ЕКГ реальних пацієнтів, записаних у 12 відведеннях, показані найбільш поширені порушення серцевого ритму та провідності та зміни, що виникають при різних захворюваннях серця. Проте базові вимоги залишаються незмінними: ЕКГ слід інтерпретувати з урахуванням скарг, анамнезу та інших фізикальних досліджень. Видання складається із чотирьох частин. Перша частина – початковий етап ознайомлення з ЕКГ як методом діагностики. З мінімальним використанням теорії та максимальним обсягом практичного матеріалу описані найважливіші правила застосування ЕКГ у клінічній практиці. У другій частині наведено теоретичні засади запису ЕКГ з метою підготувати читачів до базової інтерпретації 12 відведень. Третя частина присвячена клінічному осмисленню ЕКГ пацієнтів з болем у грудях, задишкою, прискореним серцебиттям та епізодами непритомності в анамнезі, а також розумінню варіантів ЕКГ, що реєструються у здорових осіб. Метою четвертої частини є перевірка та контроль знань, які читач мав можливість отримати у попередніх розділах, переконавшись у тому, що ЕКГ справді легко зрозуміти.
Для студентів, лікарів-інтернів, лікарів загальної практики, кардіологів, лікарів функціональної діагностики, терапевтів, ревматологів, а також усіх лікарів, які мають бажання професійно вивчати основи електрокардіографії.
Основи ЕКГ: 9-е видання / Джон Хемптон, Джоанна Хемптон (двома мовами)
Передмова
Глосарій
Частина 1. ЕКГ – це справді дуже просто: путівник для початківців
1. Дуже просто про ЕКГ
Частина 2. Основні принципи запису, опису та інтерпретації ЕКГ
2. Що таке ЕКГ?
3. Провідність та її порушення
4. Серцевий ритм
5. Порушення зубців P, комплексів QRS та зубців T
Частина 3. Як отримати максимальну інформацію від ЕКГ: клінічна інтерпретація зразків ЕКГ
6. ЕКГ у здорових осіб
7. ЕКГ у пацієнтів з болем у грудях або задишкою
8. ЕКГ у пацієнтів з прискореним серцебиттям або непритомністю
Частина 4. Час перевірити себе
9. Приклади ЕКГ, які слід вміти розпізнавати
Алфавітний покажчик
Ключова інформація
Передмова
Глосарій
Частина 1 ЕКГ зроблено дуже просто: посібник для початківців
1. ЕКГ, зроблена дуже просто
Частина 2 Основи: основи запису, реєстрації та інтерпретації ЕКГ
2. Що таке ЕКГ
3. Провідність та її проблеми
4. Ритм серця
5. Аномалії Р-хвиль, комплексів QRS та Т-хвиль
Частина 3 Використання ЕКГ: клінічна інтерпретація окремих ЕКГ
6. ЕКГ у здорових людей
7. ЕКГ у пацієнтів з болем у грудній клітці або задишкою
8. ЕКГ у пацієнтів з прискореним серцебиттям або непритомністю
Частина 4 Тепер перевірте себе
9. ЕКГ, які ви повинні вміти розпізнавати
Індекс
Короткий довідник-нагадування
Автори книги Основи ЕКГ: 9-е видання / Джон Хемптон, Джоанна Хемптон (двома мовами)
Джон Хемптон – доктор медицини, магістр гуманітарних наук, доктор філософії, член Королівської колегії лікарів, співробітник факультету фармацевтичної медицини, член Європейського товариства кардіологів; почесний професор кардіології, Ноттінгемський університет, Великобританія;
Джоанна Хемптон – доктор медицини, магістр гуманітарних наук, бакалавр медицини, бакалавр хірургії, член Королівської колегії лікарів; лікар-консультант, лікарня ім. Джона Адденбрука (Addenbrooke's Hospital), Кембридж, Великобританія
Науковий редактор перекладу:
Нестор Середюк – доктор медичних наук, професор Івано-Франківського національного медичного університету, заслужений діяч науки та техніки України, академік АНТКУ, член A.S.H. (Американського товариства з гіпертонії), член ESC (Європейського товариства кардіологів)