Генералізований тривожний розлад. Когнітивно-поведінкова терапія для подолання невпевненості, занепокоєння та страху.
Перевірені та ефективні навички подолання занепокоєння та тривоги!
Когнітивно-поведінкові стратегії, які допоможуть:
визначити різні типи занепокоєння
зрозуміти, що підтримує цикл занепокоєнь
впоратися зі страхом невизначеності
подолати глибинні страхи
запобігти рецидивам
При генералізованому тривожному розладі (ГТР) людина може відчувати надмірне і неконтрольоване занепокоєння через проблеми зі здоров'ям, фінансів, відносин, роботи або будь-яких інших незначних проблем (наприклад, як не запізнитися на зустріч). Це хронічний стан, що виявляється у ряді симптомів, таких як проблеми з концентрацією уваги, втома, порушення сну та м'язова напруга, які руйнують життя. Отже, як же долати тривогу, не давши їй взяти над вами верх?
Автори цієї книги – відомі психологи, які досліджують тривожні стани. Книга заснована на методиці когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), містить перевірені та ефективні методи управління надмірно тривожними станами та занепокоєнням. Тут описано, як життєва невизначеність підживлює тривоги, і як виробити навички протистояння цим станам. Ви також навчитеся визначати два типи занепокоєння - поточні проблеми та гіпотетичні ситуації - знаходити конкретні стратегії для боротьби з кожним типом, визначати, чи має занепокоєння якісь переваги, і справлятися з рецидивами.
Настав час перестати тривожитися і здобути впевненість у здатності керувати своїм життям. Начиніть зараз!
"Кожен, хто страждає від генералізованого тривожного розладу (ГТР) або кому важко справлятися з занепокоєнням, обов'язково повинен прочитати цю книгу. Книга також буде цікава професіоналам та студентам, які цікавляться методами лікування тривоги." -Девід Ж. А. Дозуа, д-р філософії, завідувач відділу аспірантури клінічної психології на факультеті психології Університету Західного Онтаріо.
"Настійно рекомендую цю книгу всім тим, хто відчуває, що тривога впливає на їхнє життя, а також психотерапевтам, які допомагають своїм пацієнтам справлятися з нею." -Лізабет Ремер, д-р філософії, професор психології Массачусетського університету в Бостоні та співавтор книги The Mindful Way Through Anxiety.
Про авторів:
Меліса Робішо, д-р філософії, клінічний психолог та співзасновник Ванкуверського центру КПТ. Керівник факультету клінічних досліджень, працює в галузі психології та психіатрії в Університеті Британської Колумбії та Університеті Саймона Фрейзера. Спеціалізується на лікуванні тривожності з акцентом на ГТР.
Мішель Ж. Дюга, д-р філософії, професор психології Університету Квебеку в Оттаві та доцент кафедри психології в Університеті Конкордія. За останні два десятиліття він провів численні дослідження у галузі етіології та лікування ГТР, приділяючи особливу увагу відсутності толерантності до невизначених ситуацій.
Автор передмови:
Мартін М. Ентоні, д-р філософії, професор і завідувач кафедри психології Університету Раєрсона в Торонто, Онтаріо, а також керівник науково-дослідних робіт, які проводяться в Центрі терапії та дослідження тривожності в лікарні Святого Джозефа в Гамільтоні, Онтаріо. Він є співавтором книги The Shyness and Social Anxiety Workbook та багатьох інших.