У книзі міститься детальний посібник з лікування, заснований на численних терапевтичних техніках та теоретичному матеріалі. Протягом останніх 40 років когнітивно-поведінкова модель давала чітке уявлення про те, як когніція впливає на психічний стан людини. На основі цієї моделі було створено техніку роботи з тривогою, перепадами настрою та іншими розладами. У цій книзі читач знайде схеми інтерв'ю, які зможе використовувати на практиці алгоритми лікування та засоби для оцінювання. Багато ідей будуть новими; ймовірно, щоб оцінити природу метакогнітивної терапії, знадобиться певний досвід застосування. Кожен, хто звернеться до цієї книги, неминуче переслідуватиме при її читанні власні цілі та по-своєму перероблятиме запропонований матеріал.
Автор книги, Адріан Уеллс, дає відповіді на всі питання про метакогнітивну терапію (МКТ), інноваційну форму когнітивно-поведінкової терапії з великою емпіричною доказовою базою. Доктор Веллс пояснює, що значна частина психологічних розладів виникає в результаті реакції на негативні думки та переконання (наприклад, румінація чи занепокоєння), а не через зміст цих думок. У книзі представлені практичні техніки та конкретні протоколи роботи з метакогнітивними процесами для досягнення ефективного лікування генералізованого тривожного розладу, обсесивно-компульсивного розладу, посттравматичного стресового розладу та глибокої депресії.
Особливістю книги є перелік наочних методик лікування, інструментів оцінки та опису випадків, а також безліч ілюстративних прикладів.
“Уеллс написав дуже важливу книгу, використовуючи свій багатий клінічний досвід та знання. Метакогнітивна терапія заснована на добре розробленій і ретельно протестованій моделі, яка торкається основних процесів розладів, таких як упередженість уваги та румінація. Описані в книзі процедури будуть надзвичайно корисними для терапевтів, які практикують різні методи, і можуть стати основою низько- та високоінтенсивних інтервенцій для широкого спектру розладів”. – Кріс Р. Брюїн, д-р філософії, кафедра клінічної, педагогічної та медичної психології, Університетський коледж Лондона (Велика Британія).
“Метакогнітивна терапія тривоги та депресії пропонує стратегію роботи із завченими шаблонами мислення, які не просто змінити. Як клініцист, якому неодноразово доводилося допомагати людям змінювати дисфункціональні моделі мислення, я високо ціную методи Уеллса. Метакогнітивна терапія допомагає як пацієнту, так і терапевту зробити крок назад від когнітивної терапії, що повторюється, і побачити нову перспективу, яка допоможе подолати перешкоди на шляху лікування. Чудова робота!” – Моніка Рамірес Баско, д-р філософії, заступник директора з наукової роботи, планування та аналізу, Управління досліджень жіночого здоров'я, Національний інститут охорони здоров'я.
Про автора:
Адріан Веллс, д-р філософії, - професор клінічної та експериментальної психопатології в Манчестерському університеті (Великобританія) та професор клінічної психології в Норвезькому університеті природничих та технічних наук (Тронхейм, Норвегія). Всесвітню популярність йому приніс внесок у розуміння психопатологічних механізмів та вдосконалення когнітивно-поведінкової терапії, зокрема при лікуванні тривожних розладів. Доктор Веллс заклав основи метакогнітивної терапії, опублікував понад 130 наукових праць, окремих розділів та книг. Він займає посаду асоційованого редактора в журналах Behavioral and Cognitive Psychotherapy та Cognitive Behaviour Therapy і є одним із засновників Академії когнітивної терапії.