ЕФЕКТИВНІ МЕТОДИ СУЧАСНОЇ ТЕРАПІЇ!
Ця книга написана для алкозалежних людей, щоб допомогти впоратися із залежністю, залишатися тверезими та утримувати досягнутий результат. Робочий зошит допоможе всім, кому важко справлятися з потягом до випивки та долати труднощі без алкоголю, проте він не замінить професійного психотерапевта. Якщо після вивчення робочого зошита з когнітивно-поведінкової терапії ви виявите, що все ще зазнаєте труднощів, зверніться до фахівця, який допоможе застосувати ці навички.
Книга буде також корисною для будь-якого терапевта, який працює з алкозалежними людьми і бажає допомогти їм виробити когнітивно-поведінкові навички.
Вживання алкоголю може негативно впливати на повсякденне життя людини, її здоров'я та стосунки з іншими людьми. Тим, кому довелося зіткнутися з цією проблемою, слід вивчити цей робочий зошит, щоб з ним впоратися. Запропоновані методики дозволяють розробити план помірності, визначити тригери до випивки, скласти план дій у ситуаціях підвищеного ризику, навчитися справлятися з позивами до випивки, а також знайти мотивацію бути тверезим. Цей робочий зошит допоможе знаходити позитивні моменти у помірності. Читач навчитися справлятися з негативними емоціями та думками, а також із тривогою та депресією, пов'язаними з вживанням алкоголю, знайде соціальну підтримку, стане наполегливим, зможе контролювати свій гнів та вирішувати проблеми без випивки.
В ЦІЙ КНИЗІ:
Теоретичні дані - основна інформація, яка допоможе зрозуміти суть проблеми, визначити її принципи та знайти варіанти вирішення
Листи для самоконтролю — допоможуть зрозуміти мотиви та визначити закономірності у вживанні алкоголю, а також виявити тригери та ситуації з підвищеним ризиком
Практичні вправи — навчать уникати ситуацій з підвищеним ризиком і правильно з них виходити, допоможуть скласти план збереження досягнутих результатів та підготуватися до зривів та рецидивів.
Домашні завдання — допоможуть брати активну участь у терапії, засвоювати інформацію, виконувати вправи, бути залученим і отримувати мотивацію
ПРО АВТОРИ
Елізабет Е. Епштейн – професор психіатрії (спеціалізація – наркологія), закінчила Медичну школу Массачусетського університету, почесний професор Центру вивчення алкоголізму Рутгерського університету. Отримала ступінь доктора філософії клінічної психології в Університеті Коннектикуту, ліцензований психолог. Її основна дослідницька діяльність — розробка та тестування моделей мотиваційного посилення/когнітивно-поведінкової терапії та механізмів для лікування розладів, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин (ПАР), та подолання супутніх проблем.
Барбара С. МакКреді – заслужений професор психології, доктор філософії (спеціалізація – клінічна психологія), закінчила Університет Род-Айленда. Основні галузі досліджень — удосконалення методів лікування людей, які страждають через проблеми, пов'язані з алкоголем та іншими наркотичними речовинами, шляхом розробки методів лікування, що емпірично підтримуються. Приділяє особливу увагу спільній терапії, соціальній взаємодопомозі, когнітивно-поведінковій терапії, групам взаємодопомоги та терапії для жінок. Її дослідження зосереджені вивчення як результатів, і механізмів змін у терапії.