Навмисна практика у схема-терапії
Венді Т. Бехарі, Джоан М. Фаррел, Олександр Ваз, Тоні Русманьє
Deliberate Practice in Schema Therapy Wendy T. Behary, Joan M. Farrell, Alexandre Vaz, Tony Rousmaniere
Описані в книзі вправи дозволяють виробити основні навички схема-терапії, підвищити компетентність та сформувати особисті терапевтичні стилі
Мета цієї книги – зробити навмисну практику додатковим елементом навчання схема-терапії. Така практика допоможе учням включити навички схема-терапії до свого репертуару, дозволивши звертатися до них автоматично. У книзі викладено базові навички, які не претендують на всеосяжний характер. Навмисна практика не єдиний формат навчання, за допомогою якого набувається компетентність у схема-терапії, це доповнення до інших методів навчання та супервізії.
У книзі надано метод навчання, створений для підвищення ефективності застосування складних навичок у робочих умовах. Навмисна практика — експериєнціальне навчання, яке багаторазово повторюється певному навичці доти, доки він не стане автоматичним. У контексті психотерапії це рольова гра двох учнів в образах клієнта та терапевта, що змінюються ролями під керівництвом супервізора. Стажер у ролі терапевта відповідає "клієнту" імпровізаціями, що відбивають фундаментальні терапевтичні навички початкового, середнього та просунутого рівня складності.
Ця книга містить опис індивідуальних рольових ігор, у яких двоє учнів виступають у ролі клієнта та терапевта, змінюючи один одного під керівництвом супервізора.
Практикуючий у ролі терапевта імпровізує відповідні та автентичні відповіді на затвердження клієнта, віднесені до трьох рівнів складності: початкового, середнього та просунутого. Сам процес відбиває загальні проблеми, із якими зіштовхуються схема-терапевти.
Перші 12 вправ присвячені навичкам, що випливають із трьох етапів схема-терапії (прив'язаності та емоційної регуляції, зміни режиму та автономії), і включають обмежене батьківство, психоутворення схемного підходу та копінг-режимів та емпатичну конфронтацію. Після цього йдуть дві комплексні вправи — анотований сценарій та імітація терапевтичних сесій у вільній формі, — у яких практикуючі інтегрують основні навички в одну сесію.
Покрокові інструкції проводять учнів через вправи, визначають критерії оволодіння кожною навичкою та пояснюють, як контролювати та коригувати терапевтичний процес. Також надано рекомендації, які допоможуть інструкторам та учням отримати максимальну віддачу від занять.
ОСНОВНІ ТЕМИ КНИГИ
Теоретична інформація про схемний підхід та копінг-режими
Інструкції з навмисної практики
Детальний опис вправ
Рольові ігри з режимами, діалоги режимів
Анотований сценарій сесії схема-терапії
Інсценування сесії схема-терапії
Програми з формами та таблицями
Про авторів
Венді Т. Бехарі - магістр соціальної роботи, ліцензований соціальний працівник, засновник та директор Центру когнітивної терапії в Нью-Джерсі та Інституту схема-терапії. З 2010 по 2014 роки – президент Міжнародного товариства схема-терапії. Автор книги Знезброїти нарциса. Як вижити і стати щасливим поряд з егоцентриком, перекладеною 15 мовами. Понад 20 років займається зціленням людей. Читає лекції на національному та міжнародному рівнях для професійної та загальної аудиторії зі схема-терапії, нарцисизму та відносин.
Джоан М. Фаррелл – д-р філософії, ліцензований клінічний психолог та науковий керівник Центру лікування та дослідження прикордонного особистісного розладу Університету Індіани та Державного університету в Індіанаполісі (IUPUI). Вона є старшим викладачем психології в IUPUI та протягом 25 років викладала клінічну психологію на факультеті психіатрії у Медичній школі Університету Індіани.
Олександр Ваз - д-р філософії, співзасновник та головний науковий керівник Університету Сентіо, Лос-Анджелес, Каліфорнія, США. Проводить семінари просунутого рівня з навмисної практики та клінічного навчання, а також супервізію для клініцистів по всьому світу. Д-р Ваз є автором/соредактором безлічі книг з навмисної практики та психотерапевтичного навчання, а також двох серій книг з клінічного навчання.
Тоні Руcманьє - д-р психологічних наук, співзасновник та директор програми Університету Сентіо, Лос-Анджелес, Каліфорнія, США. Проводить робочі семінари, вебінари, клінічне навчання просунутого рівня та супервізію для клініцистів у всьому світі. Д-р Русманьє є автором/соредактором безлічі книг з навмисної практики та психотерапевтичного навчання, а також двох серій книг з